KÜTÜPHANELER VE YAYIMLAR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

Başkent Kültür Yolu Festivali Edebiyatın Şifreleri Etkinliği

BAŞKENT KÜLTÜR YOLU FESTİVALİ

EDEBİYATIN ŞİFRELERİ

Maceraya Hazır Mısınız?

Harita, hedefler, şifreler ve bolca heyecan…

Başkent Kültür Yolu kapsamında edebiyatın izini sürüyor ve geçmişin tüm köklü birikimine ortak oluyoruz.

KATILIM KOŞULLARI

  • Etkinliğimize kimler katılabilir?

Etkinliğimiz toplam üç farklı kategoride gerçekleşecektir. Aile takımı, arkadaş takımı ve sporcular. Size uygun olanı seçip aşağıdaki formları kullanarak başvuru yapabilirsiniz. 

  • Hangi kategoriler var?

İlk kategori AİLE TAKIMLARI. Takımlarımız bir ebeveyn ve bir çocuktan oluşmalıdır. Çocuk yarışmacılarımız 10 - 15 yaş aralığında olmalıdır. Ebeveynler için yaş ya da cinsiyet kısıtlaması yoktur. Etkinliğe bu kategoriden ilk başvuru yapan 20 aile takımı (40 kişi) kabul edilecektir.

İkinci kategori ARKADAŞ TAKIMLARI. Takımlar iki kişiden oluşacaktır. Takım üyelerinin 18 yaş üzerinde olması gerekmektedir (bir cinsiyet kısıtlaması bulunmamaktadır.) Etkinliğe ilk başvuru yapan 20 arkadaş takımı (40 kişi) kabul edilecektir.

Üçüncü kategori SPORCU. Bu kategoriye Türkiye Oryantiring Federasyonu’nda lisanslı sporcu olarak kayıtlı kişiler başvuru yapabilecektir. Bu kategori, kendi içerisinde 4 bölüme ayrılacaktır. K-1 (15,16,17,18 yaş kadınlar) K-2 (19 yaş ve üzeri kadınlar), E-1 (15,16,17,18 yaş erkekler), E-2 (19 yaş ve üzeri erkekler). Her bölüm için 10, toplam 40 sporcu etkinliğe kabul edilecektir.

  • Nasıl kayıt olacaksınız?

Aşağıdaki formları kullanarak kayıt olabilirsiniz. Size uygun olan bir kategoriyi seçip formu eksiksiz olarak doldurmanız gerekmektedir. Kayıt olup da planlarınız değişti bize mutlaka haber vermenizi rica ediyoruz.

  • Etkinliğin genel çerçevesi nedir?

Etkinlik için en geç saat 12.30’da Cumhuriyet Müzesi’nde toplanılacaktır. Kayıtları kontrol edip son hazırlıklar tamamlanacaktır. Bilgilendirme toplantısının ardından etkinlik başlayacaktır.

Yarışmacılar haritada işaretlenmiş olan hedefleri zamana karşı bulmaya çalıştığınız bir macera oyununa başlayacaklar. Hedefler, bilmeceler, görevler..

  • Etkinlikte bir ödüllendirme var mı?

“En çok keyif alan en çok kazansın!” ilkesi ön planda olacaktır. Her ne kadar oyun da oynuyor olsak zamana karşı bir sıralama da yapılacaktır. Tüm katılımcılarımızı sürpriz hediyelerimiz bulunmaktadır.

  • İletişimi nasıl sağlayacağız?

Kayıt formunu doldurduğunuzda verdiğiniz bilgilerden yararlanarak geçici gruplar kurulacaktır. Bu gruplar üzerinden etkinlik öncesi size bilgi verilecektir. Hazırlıklı olunması gereken konular size iletilecektir. Etkinlik günü iletişim gruplar üzerinden sağlanacaktır. Etkinlik sonunda gruplar kapatılacaktır.

 

ETKİNLİK KAYITLARI

1-AİLE TAKIMLARI KAYIT FORMU (20 TAKIM)

  https://forms.gle/7ULK5cLB5JrWch9c9

2-ARKADAŞ TAKIMLARI KAYIT FORMU (20 TAKIM)

  https://forms.gle/KhQ6JrAHxQFZ8o868

3-SPORCU E-1 KATEGORİSİ KAYIT FORMU

  (Sadece 15,16,17,18 yaş erkekler. 10 sporcu)

  https://forms.gle/93sXvqKwcd86ACKy7

4-SPORCU K-1 KATEGORİSİ KAYIT FORMU

  (Sadece 15,16,17,18 yaş kadınlar. 10 sporcu)

  https://forms.gle/mvVDBM1cyUiQJXeFA

5-SPORCU E-2 KATEGORİSİ KAYIT FORMU

  (Sadece 19 yaş ve üzeri erkekler. 10 sporcu)

  https://forms.gle/LPymSdRwWdQ847779

6-SPORCU K-2 KATEGORİSİ KAYIT FORMU

  (Sadece 19 yaş ve üzeri kadınlar. 10 sporcu)

  https://forms.gle/4zj6d5YGCb9pvPHn7